Wiadomości

Próbował przekupić policjantów bo nie chciał trafić za kraty

Data publikacji 05.07.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie poszukiwanemu przez sąd do odbycia kary. Próbował przekupić funkcjonariuszy, którzy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego był pasażerem. Najbliższe kilka miesięcy spędzi za kratami, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (04.07.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującą roverem. 19-latka gnała przez teren zabudowany 80 km/h. W momencie zatrzymania policjanci zauważyli, że na tylnym siedzeniu leży mężczyzna. Najpierw podał funkcjonariuszom fałszywe dane a następnie próbował ucieczki. Kiedy policjanci go zatrzymali przyznał, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności jednak chce się „dogadać”. Oświadczył policjantom, że przekaże im 4 tysiące złotych za odstąpienie od czynności. Jego znajoma długo nie czekając wyjęła obiecaną kwotę i przekazała policjantom.

Para szybko trafiła za kratki i usłyszała zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Przekazane pieniądze zostały zabezpieczone przez policjantów i będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. Zatrzymany 24-latek jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 6-miesięcy  pozbawienia wolności.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz