Był poszukiwany i kierował po narkotykach - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Był poszukiwany i kierował po narkotykach

Data publikacji 04.07.2019

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy przez policjantów w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym. Na domiar złego kierowca miał przy sobie narkotyki. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Wczoraj (03.07.) o godzinie 16:00 policjanci z aleksandrowskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Podczas kontroli mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia policjantów, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że 39-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie została pobrano mu krew do dalszych badań.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest poszukiwany listem  gończym. Jakby tego było mało mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotyków. Mieszkaniec Ciechocinka został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 39-latek odbędzie karę 1 roku pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz