Wiadomości

W trakcie działań "Kaskadowy pomiar prędkości" policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy

Data publikacji 24.05.2019

Wczoraj (23.05.) aleksandrowscy policjanci prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. W trakcie działań policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości i 2 kierowców w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z aleksandrowskiej drogówki po raz kolejny skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych.

Miejsca statyczne kontroli prędkości, wystawione kaskadowo, wyznaczone zostały w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Podczas policyjnych działań policjanci czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci skontrolowali 109 kierujących, w trakcie których ujawnili 71 przekroczeń prędkości. W trakcie działań policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Niestety za kierownicę wsiadło dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków. Pamiętajmy rozsądek oraz przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz

Pliki do pobrania

  • 59.63 KB