Rusza program "Bezpieczna droga do szkoły" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Rusza program "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 03.09.2018

Z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym aleksandrowscy policjanci rozpoczęli działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Już dzisiaj można był spotkać policjantów w rejonach szkół na terenie naszego powiatu.

Od dzisiaj (03.09.) droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dzieci i młodzieży. Właśnie dlatego droga ta powinna być bezpieczna. O bezpieczeństwo powinni dbać rodzice, nauczyciele i same dzieci. O bezpieczeństwo dbają również aleksandrowscy policjanci, których już dzisiaj ,można było spotkać w rejonach szkół

W trakcie prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego oraz prewencji będą pilnować bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych. Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz