Wiadomości

Wspólne działania policjantów z Aleksandrowa i Radziejowa

Data publikacji 21.05.2020

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policji. Aleksandrowscy policjanci wraz ze swymi kolegami z Radziejowa przeprowadzili wspólne działania na drodze wojewódzkiej W-266.

Działania przeprowadzone były wczoraj (21.05.) w godzinach rannych.  Brali  w nich udział policjanci z Aleksandrowa i Radziejowa. Pod „lupę" wzięli zachowania kierowców na drodze wojewódzkiej biegnącej przez powiaty aleksandrowski i radziejowski.

Główne cele działań tj. łamanie przez kierujących przepisów prawa o ruchu drogowym, dotyczących między innymi przestrzegania dozwolonej prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach, trzeźwości kierowców, to okoliczności, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze. A wszystko po to aby poprawić bezpieczeństwo podróżujących.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 100 pojazdów, w trakcie których ujawnili 68 przekroczeń prędkości. Czterech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjantka sprawdza prędkość
  • Policjanci na drodze w trakcie działań
  • Policjanci na drodze kontrolują prędkośc