Wiadomości

Podsumowanie akcji "Znicz" na drogach powiatu aleksandrowskiego

Data publikacji 04.11.2019

W czasie trwającej w tym roku 4 dni akcji „Znicz", na drogach powiatu aleksandrowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu i w rejonach cmentarzy. Niestety nie obyło się bez pijanych kierujących.

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w środę 31 października a zakończyła 3 listopada. Na drogach naszego powiatu nad bezpieczeństwem czuwało ponad 60 policjantów. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej patroli.

Od czwartku do niedzieli nie doszło do żadnego wypadku drogowego, nikt też nie został ranny.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego. Tutaj niestety nie obyło się bez pijanych kierowców. W trakcie działań policjanci zatrzymali 3 kierujących samochodem po alkoholu i 1 po środkach narkotycznych.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjant sprawdza stan trzeźwości kierującego samochodem
  • Policjant w trakcie kontroli drogowej stoi przy samochodzie
  • Policjant podchodzi do samochodu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej