Niebezpieczne rasy psów - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Niebezpieczne rasy psów

Niebezpieczne rasy psów

Data publikacji 18.09.2015

Niebezpieczne rasy psów

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznanych za agresywne wymienionych zostało 11 ras psów uznanych za niebezpieczne. Wszystkie wykazują agresję wobec nieznanych sobie psów. Ponadto nie zaleca się zabawy wymienionych psów z małymi dziećmi.
amerykański pit bull terrier
Jest to pies o mocnej budowie, muskularny i potężny. Należy do lojalnych i oddanych właścicielowi. Jeżeli odczuje niebezpieczeństwo atakuje. Bezpieczniej jest go wychowywać w otoczeniu starszych dzieci, mimo, że jest bardzo opiekuńczy dla swojego domu i rodziny.

pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
Jest to pies obrończy i rodzinny, odporny na warunki pogodowe. W celu uniknięcia agresji wymaga częstego kontaktu z człowiekiem i innymi zwierzętami.

buldog amerykański
Tego psa używano kiedyś do walk z bykami a nawet lwami. Wykorzystywany jako pies stróżujący i obronny.

dog argentyński
Pies ten ma twardy i nieustępliwy charakter. Może kopać w ogródku oraz niszczyć pozostawiony bez opieki sprzęt. Potrzebuje dużo ruchu i miejsca.

pies kanaryjski (Perro de Presa Canario)

Jest to pies bardzo energiczny o dużym popędzie do walki, jednak również bardzo wrażliwy. Ciężko go nauczyć czystości. Może niszczyć sprzęty i kopać w ogródku. Przeznaczony dla osób doświadczonych w prowadzeniu psów bojowych.

tosa inu
Duży, silny, wyhodowany do walki. Lubi ścigać poruszające się obiekty. Agresywny w stosunku do innych psów ale nie do człowieka. Cechuje go wysoki stopień posłuszeństwa.

rottweiler
Dumny i niezależny o wrodzonym instynkcie obrony właściciela. Bardzo oddany, jednak w nieodpowiednich rękach może być niebezpieczny. Wymaga konsekwentnego wychowania.

akbash dog
Pies dla doświadczonych właścicieli. ma niski stopień posłuszeństwa. W domu jest mało agresywny.

anatolian karabash
Pies bardzo hałaśliwy. Jest mało aktywny w domu posiada niski stopień posłuszeństwa.

moskiewski stróżujący
Jest to pies stróżująco-obronny. Pies ten powinien przejść podstawowe szkolenie posłuszeństwa. Sprowokowany będzie walczył do upadłego.

owczarek kaukaski
Duży i silny pies ze sklonnościami do dominacji. Dosyc nieufny i uparty. Dobrze prowadzony może stac sie bardzo dobrym przyjacielem człowieka. Nie może byc pozostawiany w domu, dużo czasu powinien spędzac w ogrodzie. Oddany tylko swojemu właścicielowi.  Ustawa o ochronie zwierząt

  Rozporządzenie w sprawie wykazu ras psów uznanych za agresywne