Linda i Kazan - CZWORONOŻNI FUNKCJONARIUSZE - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

CZWORONOŻNI FUNKCJONARIUSZE

Linda i Kazan

W szeregach aleksandrowskiej jednostki służą dwa psy służbowe, Kazan i Linda. Od września 2016 roku wspólnie ze swoimi opiekunami patrolują teren naszego miasta. Mają już na kocie kilka sukcesów.

Linda i Kazan i ich przewodnicy mają za sobą specjalistyczne szkolenie, które odbywało się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam policjanci zapoznają się z kynologiczną teorią, metodami tresurowymi, sposobem pielęgnacji i karmienia zwierząt. Tylko po ukończeniu takiego szkolenia psy mogą „służyć” w jednostkach terenowych.

Czworonożni funkcjonariusze aleksandrowskiej komendy są psami patrolowo- tropiącymi. W codziennej służbie głównym zadaniem Lindy i Kazana jest patrolowanie miasta razem z policjantami. Dzięki odbytym szkoleniom są bardzo pomocne w tropieniu zarówno sprawców przestępstw, jak i zaginionych osób.

Kazan ma już na koncie pierwsze sukcesy. W trakcie czynności do kradzieży podjął trop i śladami doprowadził do miejsca gdzie sprawca ukrył skradzione przedmioty.

Kazan i Linda doskonale sprawdzają się również w trakcie spotkań z dziećmi. Funkcjonariusze prezentują dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności służbowego psa.
 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz