Działania "Truck & Bus" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Działania "Truck & Bus"

Data publikacji 16.05.2019

Wczoraj (15.05.) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” w ramach działań „Truck & Bus” prowadzili wzmożone kontrole busów, autobusów i samochodów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu aleksandrowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Jeden z kontrolowanych kierowców stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym.

Działania „TRUCK & BUS” prowadzone są cyklicznie na terenie naszego powiatu, a ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego zagrożeń będących następstwami przekraczania dozwolonych prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, czy też kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W trakcie działań policjanci z ruchu drogowego kontrolowali autobusy, busy i ciężarówki. Głównie podczas kontroli zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów, stan psychomotoryczny kierujących, stosowanie się do przepisów regulujących przewóz pasażerów i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W trakcie wczorajszych działań policjanci zatrzymali kierującego renault. 35-latek wyminął wysepkę z prawej strony i jechał pod prąd. Zlekceważył linię podwójną ciągłą i nie zastosował się do nakazu jazdy po prawej stronie znaku drogowego. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz