"Bezpieczny rowerzysta w mieście" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

"Bezpieczny rowerzysta w mieście"

Data publikacji 27.04.2018

Wczoraj (26.04.) w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” aleksandrowscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rowerzysta w mieście”. W trakcie trwania akcji policjanci zwracali szczególna uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, ale tez na innych uczestników ruchu, którzy utrudniają im jazdę jednośladem.

Aleksandrowscy policjanci przeprowadzili wczoraj (26.04.) działania „Bezpieczny rowerzysta w mieście”. Policjanci skupili się na wykroczeniach popełnianych przez rowerzystów, ale również na kierujących samochodami, którzy utrudniają ruch jednośladami. Mundurowi sprawdzali stan techniczny rowerów, którymi poruszają się mieszkańcy Aleksandrowa. Niestety nie wszystkie rowery były przygotowane do sezonu. Wielu z kontrolowanych kierowało rowerami po alkoholu lub pomimo zakazu sądowego.

Rozpoczęcie sezonu rowerowego powinno zacząć się od przygotowania jednośladu do jazdy. Stan techniczny pojazdu ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno kierującego nim, jak i innych użytkowników dróg. To również dobry moment na sprawdzenie, czy jest sprawne obowiązkowe wyposażenie czyli:

  • co najmniej jeden sprawny hamulec,

  • dzwonek lub sygnał dźwiękowy,

  • z przodu światło pozycyjne barwy białej lub żółtej,

  • z tyłu światło pozycyjne barwy czerwonej.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz