Wiadomości

"Jednośladem bezpiecznie do celu" podczas turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 23.04.2018

W sobotę (21.04.) w Zespole Szkół w Brudnowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczestnicy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali policyjny test wiedzy, sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, a dla doskonalenia umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem, pokonywali specjalnie przygotowany tor przeszkód. Policjanci w trakcie turnieju promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach akcji „Jednośladem do celu”.

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu aleksandrowskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Test wiedzy o bezpieczeństwie odbywał się w budynku Zespołu Szkół w Brudnowie, a część praktyczna została przeprowadzona na boisku szkolnym.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji, a także przypominanie zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy turnieju mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testu, przygotowanego przez policjantów. Umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem sprawdzane były na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Na turnieju aleksandrowscy policjanci promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach akcji „Jednośladem do celu”.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Brudnowie i Gimnazjum w Brudnowie.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz