Lindzia odwiedziła przedszkolaków z Ciechocinka - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Lindzia odwiedziła przedszkolaków z Ciechocinka

Data publikacji 02.12.2016

Dzisiaj (02.12) aleksandrowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Przedszkola w Ciechocinku. Policjanci przekazali maluchom wiele ciekawych informacji na temat policyjnego zawodu, a dla uatrakcyjnienia spotkania zaprezentowali umiejętności swojej czworonożnej pupilki. Maluchy z zainteresowaniem słuchały policyjnej prelekcji i oglądały pokaz tresury psa służbowego.

W trakcie spotkania funkcjonariusz zaprezentował dzieciom wyszkolenie, posłuszeństwo i umiejętności służbowego psa.
Najważniejsza rzeczą, o której mówiła policjantka to jak zachować się prawidłowo w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Zasada ograniczonego zaufania dotyczy bowiem także kontaktu ze zwierzętami. Dzieci, które zwykle są ufne i ciekawe w sposób nieprzemyślany biegną w stronę zwierzęcia bądź wyciągają do nich ręce aby pogłaskać.

 Asp. Robert  Tomczak przestrzegł przedszkolaki przed takimi zachowaniami i przypomniał, ze nie należy zaczepiać psa, szczególnie takiego, którego nie znamy.

Dzieci  były  bardzo ciekawe na czym polega praca przewodnika psa policyjnego, czy pies tez odchodzi na emeryturę i ile lat musi być w służbie. Zachwytom wobec wyszkolenia Lindy  nie było końca.

Na zakończenie Linda otrzymała od dzieci dyplom i smakołyki.
 

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz