Linda odwiedziła przedszkolaków ze Służewa - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Linda odwiedziła przedszkolaków ze Służewa

Data publikacji 20.10.2016

Wczoraj (19.10.16.), aleksandrowscy policjanci odwiedzili dzieci z zerówki w Służewie a następnie w tej samej miejscowości przedszkolaków z „Wyspy Malucha”. Towarzyszyła im Linda - pies służbowy. Przewodnicy zaprezentowali najmłodszym pokaz umiejętności naszego „nowego funkcjonariusza”.

Policjanci z aleksandrowskiej komendy odwiedzili wczoraj (19.10) dzieci z zerówki i przedszkolaków w Służewie. Z 4, 5 i 6 -latkami rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się doskonała wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego i znajomością znaków drogowych.

Policjanci uczulali dzieci i radzili na co powinny zwrócić uwagę i w jaki sposób powinny się zachowywać gdy zostają same w domu. Uświadomili je również co robić w przypadku spotkania się z różnymi obcymi osobami. Mundurowi tłumaczyli także dzieciom dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe.

Po rozmowie na temat bezpiecznych zachowań, przyszedł czas na spotkanie z Lindą. Przewodnicy zaprezentowali pokaz umiejętności naszego „nowego funkcjonariusza”. Była to także okazja do przypomnienia dzieciom jak powinny zachować się w stosunku do obcych psów. Linda od razu podbiła serca najmłodszych. Wszyscy zgodnie przyznali, iż była największą atrakcją tego spotkania.

Na koniec dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe i zawieszki.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz