Policjanci rozmawiali z pierwszakami o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z pierwszakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 15.09.2020

Aleksandrowscy policjanci rozpoczęli spotkania z uczniami placówek oświatowych, rozmawiając przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja przeprowadzana jest w pierwszej kolejności z myślą o pierwszakach, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę.

Policjantki z Aleksandrowa spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bądkowie. W dostosowany do wieku odbiorców sposób funkcjonariusze zaprezentowali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci wyjaśnili m.in. w jaki sposób można zapobiegać niebezpieczeństwu, jakie może spotkać uczniów podczas drogi do szkoły lub powrotu z lekcji. Przypominano przede wszystkim o zasadach i konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominali m.in. by zawsze przechodzić przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach i upewniać się, że będzie to bezpieczne. Uczyły się też podstawowych znaków drogowych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

 

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjantka rozmawia z dziećmi na spotkaniu w szkole
  • Policjantka w trakcie spotkania z uczniami klasy I