Weekend pod znakiem nieodpowiedzialnych kierowców - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Weekend pod znakiem nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 13.07.2020

Miniony weekend na drogach powiatu aleksandrowskiego upłynął pod znakiem nietrzeźwych kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym. Tylko od piątku policjanci zatrzymali 6 kierowców po alkoholu i 2 po środkach odurzających. Wśród nich znalazł się pirat drogowy, który próbował ucieczki.

W miniony weekend aleksandrowscy policjanci zatrzymali aż 8 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Już w piątek (10.07.) policjanci zatrzymali 56-latka, który kierował osobówką mając 2,8 alkoholu w organizmie.  Po chwili w Otłoczynie wpadł kierowca volkswagena, który miał 1,2 alkoholu w organizmie.

W sobotę do zatrzymanych dołączył 60-latek, który wsiadł za kierownicę volkswagena mając 1,4 alkoholu. Tego samego dnia z prawie podwójnym wynikiem niż jego poprzednik, został zatrzymany 38-letni motocyklista.

W niedzielę po alkoholu zostało zatrzymanych jeszcze dwóch kierujących. Jeden z nich 24-latek, próbował ucieczki. Nie zatrzymał się do kontroli pomimo wydanych znaków. Po chwili został zatrzymany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze 2 kierowców, którzy kierowali po środkach odurzających.

Wszystkim tym, którzy usiedli „za kółko" w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • policjant idzie do zatrzymanego pojazdu celem kontroli
  • policjant sprawdza trzeźwość kierującego