Nie pozostał obojętny na pijanego kierowcę - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Nie pozostał obojętny na pijanego kierowcę

Data publikacji 02.07.2020

Przypadkowy kierowca widząc wykonującego przedziwne manewry na drodze właściciela mercedesa powiadomił policję i pojechał za podejrzanym. Miał "nosa", zatrzymany kierowca "wydmuchał" ponad 3 promila alkoholu.

 Wczoraj (01.07.) jeden z mieszkańców naszego powiatu udowodnił, że nie każdy pozostaje obojętny na zagrożenia w ruchu drogowym. Kiedy mężczyzna zauważył na ulicach Ciechocinka pojazd, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry nie zawahał się i pojechał za nim. W międzyczasie poinformował o swoich podejrzeniach policjantów z Aleksandrowa.  Jego podejrzenia potwierdziły się po badaniu alkomatem. 52-letni kierowca mercedesa „wydmuchał” ponad 3 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie po raz pierwszy przeprowadzona interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców, informują o tym funkcjonariuszy. Reagując możemy uratować komuś życie!

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz