Policyjne działania "Prędkość" - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Policyjne działania "Prędkość"

Data publikacji 26.11.2019

Wczoraj (25.11.) od wczesnych godzin rannych policjanci z ruchu drogowego prowadzili kolejne działania pn. „Prędkość”. Mimo, że akcje odbywają się cyklicznie i policjanci apelują o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu” wciąż zdarzają się osoby, które rażąco łamią przepisy drogowe. Każdy kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h i więcej musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Wczoraj (25.11.) funkcjonariusze z Aleksandrowa na drogach powiatu aleksandrowskiego prowadzili działania zmierzające do eliminowania „piratów drogowych”. Niestety wielu kierujących nie dbając o bezpieczeństwo swoje i innych dopuszcza się przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Tego typu akcje odbywają się cyklicznie i mają na celu przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym.

Kierujący, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami, czasami bardzo dotkliwymi w skutkach. W działaniach brało udział 8 policjantów, którzy przeprowadzili 70 kontroli w trakcie których  ujawnili 31 przekroczenia prędkości.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjant mierzy prędkość na drodze
  • Policjantka mierzy prędkość na drodze