Wiadomości

Policjanci spotkali się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku

Data publikacji 21.11.2019

Wczoraj (20 .11.) na sali konferencyjnej Dworca PKP w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się spotkanie policjantów z seniorami z Kujawsko- Dobrzyńskiego Uniwersytetu III Wieku. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Wczoraj (20.11.) policjanci z Aleksandrowa przeprowadzili kolejne już spotkanie z osobami w wieku senioralnym. Tym razem odbyło się ono w sali konferencyjnej Dworca PKP w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas prelekcji policjanci omówili szeroko zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów.  Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na oszustwa, jakie są popełniane wobec tej właśnie grupy społecznej. Przedstawili i scharakteryzowali także zagrożenia związane z pokazami lub prezentacjami m.in. drogiego sprzętu AGD lub innych rzeczy, przez niekoniecznie uczciwe osoby lub firmy. Uczulili również uczestników spotkania na akwizytorów pojawiających się w mieszkaniach, którzy nakłaniają do zawarcia różnych umów cywilnoprawnych.

Prowadzący wyjaśnili również, jak można w prosty sposób poinformować mundurowych o niepokojących sprawach występujących w środowisku lokalnym za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak funkcjonuje to narzędzie i jakie sytuacje oraz zagrożenia można tam nanosić.

Po tej części spotkania rozpoczęła się dyskusja, gdzie głos zabierali zebrani mieszkańcy. W jej trakcie zostały poruszone m.in. tematy zabezpieczenia mienia przez mieszkańców czy dobre praktyki w przypadku kontaktów z oszustami.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjantka prowadzi spotkanie z seniorami
  • Uczestnicy spotkania "Bezpieczny Senior"
  • Policjantka prowadzi spotkanie z seniorami z Uniwersytetu III Wieku