Spotkanie policjantów z seniorami - Wiadomości - KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Wiadomości

Spotkanie policjantów z seniorami

Data publikacji 19.11.2019

Aleksandrowscy policjanci wspólnie ze Młodzieżową Drużyną Pożarniczą spotkali się z seniorami Domu Pomocy Społecznej w Raciążku. Mundurowi opowiedzieli seniorom, w jaki sposób przestępcy działają metodą „na wnuczka” i jak uprawdopodabniają fikcyjną historię podając się za policjanta.

Aleksandrowscy policjanci realizując program „Bezpieczny Senior”, spotkali się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Raciążku. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie spotkania, policjanci, wspólnie z druhami  przekazali uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • Policjantka wspólnie z druhami na spotkaniu w DPS Raciążek
  • Policjantka przekazuje elementy odblaskowe seniorom w DPS
  • Policjantka z druhami rozmawia z seniorami z DPS