Wiadomości

Spotkania z pierwszakami w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 12.09.2019

Aleksandrowscy policjanci wraz ze strażą gminną rozpoczęli spotkania z uczniami placówek oświatowych, rozmawiając przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja przeprowadzana jest w pierwszej kolejności z myślą o pierwszakach, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę.

Policjantki z Aleksandrowa wspólnie ze Strażą Gminną spotkały się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Służewie i Stawkach. W dostosowany do wieku odbiorców sposób funkcjonariusze zaprezentowali podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci i strażnicy gminni wyjaśnili m.in. w jaki sposób można zapobiegać niebezpieczeństwu, jakie może spotkać uczniów podczas drogi do szkoły lub powrotu z lekcji. Przypominano przede wszystkim o zasadach i konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominali m.in. by zawsze przechodzić przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach i upewniać się, że będzie to bezpieczne. Dzieci mogły poćwiczyć przejście przez pasy na specjalnej macie. Uczyły się też podstawowych znaków drogowych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Na zakończenie pierwszaki otrzymały kamizelki odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim.

Publikacja: Marta Białkowska – Błachowicz
  • uczniowie klasy I w Stawkach  wraz z policjantami i strażnikami
  • Policjantki rozmawiają z dziećmi w szkole nt. bezpiecznej drogi do szkoły
  • policjanci z dziećmi ze szkoły w Słuzewie
  • policjant pokazuje uczniom jak bezpiecznie przejść przez pasy
  • Strażnik przekazuje uczniom kamizelki odblaskowe